• بلندترین برج لگویی دنیا در انگلستان

  این رکورد در اوایل امسال از انگلستان گرفته شد و به سئول رفت جایی که مردم کره توانستند برجی به ارتفاع 29 متر با لگو بسازند.

  این رکورد در اوایل امسال از انگلستان گرفته شد و به سئول رفت جایی که مردم کره توانستند برجی به ارتفاع 29 متر با لگو بسازند.

  پس از گذشت مدتی کوتاه بار دیگر مردم انگلستان بار دیگر این رکورد را به کشورشان بازگرداندند. این بار با استفاده از 500 هزار تکه و پس از چهار روز تواسنتد برجی به ارتفاع 32 متر بسازند و امیدوار هستند که دیگر کسی این رکورد را نشکند.

  شرکت لگو نیز برای کامل کردن این برج 9 عدد از عروسک های مخصوصش را در بالای آن قرار داده است تا این برج کامل شود.

  این برج که به کمک صدها نفر از اهالی لندن ساخته شده اس بیش از 160 رنگ متفاوت استفاده شده است

  about 5 سال ago

 • افتتاح پیاده روی مشاهیر موسیقی در لندن

  تا به امروز لس آنجلس تنها جایی بود که می توانستید در آن در یک پیاده روی اختصاصی در بین اسامی مشاهیر قدم بزنید اما اکنون در کامدن تاون لندن قرار است پیاده روی مشاهیر شروع به کار کند که معرفی کننده مشاهیر و نوآوران موسیقی است.

  خیابان مشاهیر در کامدن تاون قرار است شبیه به پیاده‌روی مشاهیر در لس آنجلس باشد با این تفاوت که پیاده‌روی مشاهیر در لس آنجلس مربوط به مشاهیر سینما، موسیقی و همه‌ی آن چیزی است که به این دو مربوط می‌شود؛ اما پیاده‌روی مشاهیر در کامدن تاون تنها بر مشاهیر موسیقی، نوآوران موسیقی و محل‌های نمادین موسیقی، تمرکز خواهد کرد.

  بنابراین می‌توان گفت خیابان بزرگ کامدن تاون از مورنینگون تا کِرِسِنت به موسیقی اختصاص خواهد یافت. یکی از مسئولین این پروژه عقیده دارد که با این پروژه و با توجه به تاریخ کامدن تاون، این بخش شهر محل رفت و آمد جمعیت‌های خلاق لندن خواهد شد. آن‌ها قصد دارند با تبلیغ بیشتر در مورد دستاوردهای موسیقیدانان، هنرمندان و پیشگمان صنعتی که در این منطقه حضور داشته‌اند، از پیشینه آن بهترین استفاده را بکنند

  about 5 سال ago

 • به تور راز جادویی بروید

  هر سفری به مناطق دیدنی انگلستان باید با گردشی در زندگی چهار اعجوبه ی گروه بیتلز کامل شود. تور راز جادویی شما را به اعماق شهر لیورپول می برد و در مکان هایی مانند کلوپ کاورن، پنی لین و مزارع توت فرنگی توقف می کند.

   

  about 5 سال ago

 • فستیوال گلستونبری

  گلستونبری که یکی از مشهورترین فستیوال های جهان است چیزی است که هرکسی که به موسیقی علاقمند است حداقل باید یک بار آن را تجربه کند. هر ماه ژوئن جمعیت هل هله کنان از همه ی نقاط جهان در جایی که به شهری کوچک می ماند در کنار مزارع جمع می شوند و تعدادی از بزرگترین گروه های موسیقی جهان برای اجرا روی بیشتر از 100 صحنه صف می کشند. محل فستیوال به گلی بودن معروف است پس چکمه هایتان را فراموش نکنید.

  about 5 سال ago

 • تاریخ و فرهنگ انگلستان

  به هر طرف از انگلیس که نگاه کنید، خود را در محاصره تاریخ چندهزار ساله می بینید. با یک پیاده روی ساده می توانید شاهد کلیساها، موزه ها و حتی قلعه های تاریخی باشید. انگلیس معروف به کشوری با فرهنگ ها و نژادهای متفاوت است، که این امر عاملی برای کشف یک مکان منحصر به فرد و هیجان انگیز است. وقتی شما شهروند دائمی انگلیس شدید، می توانید به خدمات بهداشت ملی دسترسی داشته باشید. این کشور همچنین پرچمدار دارو و تحقیقات پزشکی است و بهترین بیمارستان ها در این کشور پیدا می شوند.

   

  about 5 سال ago

 • زندگی در انگلستان

  بر اساس گزارش، مردم انگلیس از بهترین ملت ها در زمینه برقراری ارتباط اجتماعی هستند. در زمینه کیفیت آب، بریتانیا دارای بهترین عملکرد است. 97% مردم  از میزان دسترسی آب راضی هستند. انگلیس همچنین در زمینه دیگر عامل محیط زیستی یعنی آلودگی هوا بهتر عمل می کند. محیط زیست خوب انگلیس به شما این امکان را می دهد که به کوه پیمایی بپردازید، به پیاده روی در حومه های خارق العاده شهری بروید و از خط ساحلی که فراتر از زیبایی است لذت ببرید.

  برای کسانی است که به دنبال - هستند، زندگی در انگلستان پیشنهاد میشود.

  about 5 سال ago

 • شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

  طبق قانون دانشجویان بین المللی اجازه کاره پاره وقت در انگلستان خواهند داشت البته این اجازه کار به دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه داده می شود و دانش آموزانی که در کالج و مدرسه مشغول به تحصیل هستند و سن آنها زیر ۱۶ سال است اجازه کار نخواهند داشت. اجازه کار ضمن تحصیل در انگلستان به  دانشجویان حدود ۲۰ ساعت در هفته می باشد اما این اجازه به دانشجویانی داده می شود که در دانشگاهها و کالج های تأیید شده در لیست رسمی UKVI مشغول به تحصیل هستند. برای دانشجویان اتحادیه اروپا هیچ محدودیت زمانی برای کار ضمن تحصیل در انگلستان وجود ندارد. صدها فرصت شغلی برای کار پاره وقت دانشجویان در انگلستان و در شهر لندن وجود دارد و مؤسساتی نیز وجود دارند که به دانشجویان در یافتن این مشاغل کمک می کنند. در برخی دانشگاهها نیز بخشی با این عنوان برای کمک به دانشجویان و یافتن شغل پاره وقت وجود دارد.

  about 5 سال ago

 • فرهنگ کشور انگلستان

  تحصیل کردن در یک کشور خارجی در واقع یک تجربه فرهنگی است. خیابان های سنگ فرش شده، ییلاقیات خوش منظره، مناطق دیدنی بیشمار و یک فرهنگ جذاب را که مثل هیچ جای دیگری نیست در ذهنتان تصور کنید.

  چه به موسیقی علاقه داشته باشید، چه ادبیات، چه سینما و چه تاریخ؛ انگلستان الماس های فرهنگی ای دارد که در هیچ کجای دیگر دنیا نظیر آن را نمی توانید پیدا کنید. به خانواده های سلطنتی، سنت کهن، قلعه های باستانی بیشمار و همه ی آن چیزی فکر کنید که روزی بر قسمتی از جهان امپراطوری می کرده است و بعد می بینید که فرهنگ این کشور چقدر عظیم و متفاوت است.

  فرصت های سفر بیشمار انگلستان به خاطر موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد یک کشور عالی برای سفر به بقیه ی کشورهای قاره اروپا است. علاوه براین، در خود انگلستان هم فرصت های زیادی برای مسافرت دارید. گذشته از این، انگلستان سیستم قطار خیلی خوبی دارد که سفر به شهرهای دیگر داخل همین کشور را هم آسان و هم باصرفه می کند.

   چند فرهنگی مردم خیلی از کلانشهرهای شلوغ دنیا در انگلستان زندگی می کنند، بنابراین اگر برنامه تان این است که سالهای زیادی در یک کشور خارجی برای تحصیل بمانید، انگلستان چند فرهنگی، یک انتخاب عالی است چون به دلیل همین فرهنگ های مختلف، افراد مشابه خودتان را زیاد پیدا می کنید بنابراین در آن احساس دلتنگی کمتری خواهید کرد. تحصیل در این کشور علاوه بر اینکه احتمال پیدا کردن فردی مثل خودتان را زیاد می کند، به تقویت ارتباطات بین المللی تان هم از طریق آشنا شدن و ملاقات با افراد جدید کمک می کند.

  about 5 سال ago

 • ویزاهای تحصیلی در انگلستان

  انواع ویزاهای تحصیلی:

  ویزاهای تحصیلی در انگلستان به سه دسته تقسیم میگردند

  دسته اول: Tier 4 pbs General Student Visa :

  این نوع ویزا معمولاً مدرک زبان میخواهد مگر آنکه دانشگاه انگلستان برای تحصیل شما را از IELTS معاف کرده باشد که این موضوع زمانی شامل شما میشود که یا در انگلستان یا کشوری انگلیس زبان فارغ التحصیل شده باشد که شامل تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان شوید و یا توسط دانشگاه مصاحبه علمی شوید.در ویزای تحصیل انگلستان (GENERAL) شما نیاز به 40 امتیاز دارید که 30 امتیاز برای مدارک تحصیلی و 10 امتیاز برای مدارک مالی از طرف UKBA تعیین شده است .در این نوع ویزا شما به احتمال زیاد مصاحبه هم خواهید داشت .برای آگاهی درباره این نوع ویزا می بایست حتما با کادر فوق تخصصی مشاوره ویزای علم گستر کاوه تماس حاصل فرمائید.

  دسته دوم: Tier 4 Pbs Child Student Visa:

  این نوع ویزا برای تمامی دوره های تحصیلی به جز Foundation  برای بچه های زیر 18 سال میباشد.در این نوع ویزا مجدد شما باید 40 امتیاز مثل ویزای General به دست آورید.و به احتمال بالای 80% مصاحبه ویزا نخواهید داشت.مورد بسیار خوب این ویزا نیاز نداشتن مدرک زبان برای اپلای کردن ویزای انگلستان می باشد.

  نکته: شانس ویزای دسته اول و دوم با کادر حرفه ای موسسه علم گستر کاوه نردیک 100% میباشد.البته این شانس بالا فقط با توجه به پتانسیل سنجی حرفه ای ما انجام می شود و گرنه درصد قبول  موسسات و اقدامات شخصی چیزی نزدیک به 60% است.

  دسته سوم: student visit or visa:

  این نوع ویزا برای دوره های تحصیل خواندن زبان انگلیسی و همچنین دوره های کوتاه مدت توسط UKBA در نظر گرفته شده است.برای اتباع ایرانی شانس اخذ این نوع ویزا بالا نیست اما مشاورین حرفه ای ما در صورت صلاحدید برای این نوع ویزا هم اقدامات لازم را انجام می دهند.

  about 5 سال ago

 • هزینه های تحصیل در انگلستان

  هزینه های تحصیل در انگلستان شامل هزینه های دوره تحصیلی –مسکن-رفت و آمد –غذا و تفریحات و پول تو جیبی می باشد.طبق اعلام UKBA این هزینه ها در لندن1,265  £ پوند انگلستان و در خارج از لندن 1,015 £ پوند انگلستان می باشد اما این هزینه ها خیلی وابسته به نوع زندگی شما می تواند متفاوت باشد.توصیه های موسسه علم گستر کاوه به شما بابت کاهش هزینه های تحصیل در انگلستان .

  1. سعی کنید جز دانش آموزان با دانشجویان درس خوان باشید چون در صورت تاپ بودن نمرات کالج ها و دانشگاهها مقداری از شهریه را به صورت بورس برای سالهای بعدی تحصیل در آن کالج یا دانشگاه کم می کنند.مثلا دانش آموزی در دوره A LEVEL در کالج CHELSEA به نام آقای سید حسن سادات برزی شامل این قانون شد و با کسب نمرات خوب مقداری بورسیه برای سال دوم گرفت.
  2. سعی کنید از خوابگاههای کالج یا دانشگاه استفاده کنید و ترجیحا اتاقهای دونفره را انتخاب کنید چون هزینه های شما خیلی پایین می آید و همچنین اگر اتاق خوب پیدا کنید کاملا لذت بخش است.
  3. اگر دنبال پیدا کردن آپارتمان خارج از خوابگاه هستید به 3 نکته توجه کنید نکنه اول اینکه سعی کنید با دوستی قابل اطمینان خانه بگیرید که هزینه ها پایین بیاید. نکته دوم آنکه حتما نزدیک کالج یا دانشگاه انتخاب کنید که هزینه های رفت و آمد پایین بیاید اگرهم خانه نزدیک نبود حتما باید خطوط مترو را چک کنید ،منزل را روی خط مترویی که کالج یا دانشگاه در آن قرار دارد بگیرید.نکته سوم آنکه به نوع قرارداد با صاحب خانه خیلی دقت کنید تا هزینه هایی مثل قبوض و غیره در اجاره در نظر گرفته شده باشد .
  4. هیچ گاه از مغازه های بقالی و کوچک و یا بوتیک ها خرید نکنید برای تهیه مایحتاج خود از فروشگاههای بزرگ مثل LIDL,TESCO و... خرید نمایید چون اختلاف قیمت بسیار زیاد است.
  5. حتی الامکان از تاکسی استفاده نکنید و از مترو یا اتوبوس استفاده کنید اما اگر مجبور به استفاده از تاکسی شدید UBER بگیرید.
  6. در هر جایی که تخفیف دانش آموزی یا  دانشجویی شامل حال شما شد حتما از آن با کارت دانشجویی یا دانش آموزی استفاده نمایید.
  7. در قرار دادهای تلفن همراه قراردادی را ببندید که بیشترین استفاده قابلیت مورد نظر شما را داشته باشد. مثلا قراردادی که اینترنت بیشتری داشته باشد امیدوارم با توجه به نرخ ارز با رعایت این نکات هزینه شما حتب الامکان تا مقدار زیادی پایین بیاید.
  about 5 سال ago

 • چگونه یک محل - ارزان در انگلستان پیدا کنیم

  چگونه یک محل - ارزان در انگلستان پیدا کنیم:

  در این مطلب میخواهیم برای پیدا کردن یک محل - ارزان مواردی را به شما بگوئیم:

  1. ابتدا یک جستجوی ساده در Google برای به دست آوردن قیمت تخمین خانه ها
  2. مراجعه به مشاورین املاک در مناطق مختلف (هرگز خانه و یا خوابگاهی را بدون دیدن انتخاب نکنید.)
  3. پیدا کردن یک هم اتاقی قابل اطمینان به خاطر تقسیم کردن هزینه ها
  4. چک کردن نزدیک محل تحصیل به محل - برای حذف هزینه های ایاب ذهاب
  5. اگر محل - از محل تحصیل شما دور است حتما می بایست نزدیک بودن محل - به خط مترو و یا اتوبوس محل تحصیل خود را چک کنید.
  6. هزینه های اضافی محل - را حتما چک کنید چون بعضی از آپارتمانها شامل هزینه های برق و گاز و حتی اینتر نت میباشد سعی کنید این آپارتمانها را بگیرید .
  7. برای پیدا کردن محل سکونت عجله نکنید مطالعه گسترده قبل از عقد قرارداد الزامی است.

   

  امیدوارم با توجه به راهنمائیهای ذکر شده محل - مناسبی پیدا کنید.

  about 5 سال ago

 • مواد غذایی و وسایل خونه رو از کجا بخریم

   

  در انگلستان فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای هستن که مواد غذایی و حتی بعضی لوازم خونه رو با قیمت های مناسبی عرضه می کنن از جمله اونا فروشگاه های زیر هستن، روی این اسم ها می تونید کلیک کنید و وارد وبسایت هاشون بشید و هر چیزی که توی ذهن دارید توی وبسایتشون سرچ کنید و قیمت ها رو ببینید:

   tesco

  Aldi

  sainsburys

  morrisons 

  Asda

  نکته مهم اینه که توی تمام این فروشگاه ها محصولاتی که تولید خودشون هستن با قیمت هایی خیلی کمتر از بقیه محصولات عرضه می شن و کیفیتشون هم اغلب با مشابه گرون ترشون فرقی نداره فقط بسته بندی شون رنگ و لعاب محصولات گرون تر رو ندارن به عبارت دیگه از سر و ته هزینه های جانبی تولید زدن تا بتونن یک محصول رو با کیفیت قابل قبول ولی قیمت پایین به دست مشتری برسونن.

   نکته دیگه اینه که باید مدتی وقت بذارید و قیمت این فروشگاه ها رو با هم مقایسه کنید چون یک چیزی که یک جا گرونه توی فروشگاه دیگه همون ارزون تر هم پیدا می شه، میوه هم اغلب توی این فروشگاه ها گرون هستن مثلاً موریسون یک بسته کوچیک توت فرنگی رو می ده 2 پوند در حالی که از بازار میوه مخصوصاً شنبه بازارها می شه انواع میوه رو با قیمت هایی بهتر پیدا کرد، باید بدونید چی رو از کجا بخرید ما خودمون مدتی رو بعد از ورودمون وقت گذاشتیم تا تونستیم قیمت همه چیز رو توی فروشگاه های مختلف با هم مقایسه کنیم و به راه و چاه خرید در این کشور آشنا بشیم.

  بعضی از چیزهایی که ما ایرانی ها برای پخت غذا استفاده می کنیم توی این فروشگاه ها معمولاً پیدا نمی شه چیزهایی مثل سبزی سرخ کرده برای قورمه سبزی یا آش، رب گوجه فرنگی به اون شکلی که در ایران هست، خرمای خوب، شیرینی ایرانی، انواع ترشی هایی که مورد علاقه ما ایرانی هاست، خیارشور با طعمی که ما عادت داریم، رشته آش، چای های ایرانی و ... که برای خرید اینطور چیزها یا باید سوپر مارکت های ایرانی شهرتون رو پیدا کنید یا باید برید از فروشگاه های هندی و پاکستانی خرید کنید که تاحدودی مواد غذایی شون شبیه ماست البته اونجا هم همه این چیزها پیدا نمی شه بهترین گزینه همون فروشگاه های ایرانی هستن بنابراین موقع اومدن چمدون خودتون رو با چنین چیزهایی سنگین نکنید زیاد دیدم که کسی که میاد خانواده اش سبزی سرخ شده و اینطور چیزا رو به مقدار زیاد همراهش می کنن تا جایی که اضافه بار پیدا می کنه و براش دردسر می شه، برام هم خیلی عجیبه چون اینا چیزاییه که اینجا هم به هر حال پیدا می شه خدا خیر بده به محصولت یک و یک و ماهان و ... که به انگلیس هم صادرات دارن و خیلی از این چیزایی که گفتم رو به صورت کنسروی تولید می کنن و به اینجا می فرستن چه کاریه که آدم بیخودی بارش رو برای سبزی و ترشی و ... سنگین کنه؟! بعدم مگه یک روز و دو روزه؟! گیریم که کسی اینا رو از ایران با خودش آورد به هر حال سر یکی دو ماه تموم می شه و باید برای بعدش فکری بکنه حالا اگر کسی به شهری که می خواد برای زندگی به اونجا بره آشنا نیست می تونه یکمی از این مواد غذایی رو برای استفاده روزهای اولش بیاره تا کم کم شهر و فروشگاه ها رو بشناسه و بقیه چمدون رو اختصاص بده به چیزایی که واقعاً اینجا بهش نیاز پیدا می کنه البته به نظر من همین هم لازم نیست چون روزهای اول وقت آدم فقط صرف خونه پیدا کردن و وسیله خریدن و چیدن وسایل و باز کردن چمدونا می شه و وقتی برای آشپزی عملاً وجود نداره و باید تا چند روز غذای بیرون رو خورد توی این چند روز و رفت و آمد به فروشگاه ها هم کم کم می شه شهر رو شناخت و اینطور رو چیزا رو همونجا خرید و نیازی به آوردنشون نیست من دفعه پیش که ایران بودم چون خریدهای اصلی رو هم انجام داده بودم ولی چمدونم باز هم چند کیلو جا داشت اون چند کیلوی اضافه رو اختصاص دادم به چیزهایی که اینجا واقعاً نیست یا گرونه مثل لواشک مامان پز! کشک ایرانی، عناب نرم و تازه، قره قروت! یه خورده ادویه خونگی و لیمو عمانی خورد شده، اینا رو هم چون خرید لباس و کفش رو انجام داده بودم و بازم جای اضافی داشتم آوردم اگر جا نداشتم اصلاً نمی آوردم جالبه که فقط دو ماه از سفر ایرانمون می گذره و بیشتر این خوراکی هایی که آوردیم تموم شدن!

   

  در مورد وسایل خونه، همین فروشگاه هایی که معرفی کردم بعضی لوازم برقی و وسایل آشپزخونه رو دارن و وقیمت هاشونم نسبتاً مناسبه، فروشگاه بین المللی و زنجیره ای آیکیا هم جای خوبی برای خرید لوازم آشپزخونه و اتاق خواب و غیره است که توی اکثر شهرها شعبه داره، در آیکیا به دلیل اینکه اجناس ساده تر هستن و از طرفی مبلمان و کتابخونه و این قبیل چیزها رو مشتری خودش باید سر هم کنه قیمت اجناس پایین تر از فروشگاه های لوکسه و در یک کلام برای خانواده ها مخصوصاً بچه دارها جای مناسبی برای خریده.

   
  about 8 سال ago

 • چه چیزهایی که باید با خودمون به انگستان ببریم

  سؤال خوبیه خودم هم وقتی می خواستم بیام سردرگم بودم و اگه اون موقع اطلاعات الان رو داشتم یه چیزهایی رو بیخودی با خودم نمی آوردم و سعی می کردم به جاشون یه چیزهای دیگه رو بیارم.

  اینجا لباس و کیف و کفش گرونه به عنوان مثال یک کیف معمولی زنانه اینجا از 30 پوند شروع می شه اگر پوند رو در حال حاضر 5000 تومن در نظر بگیریم ( حالا یکمی کمتره ولی روندش کردم ) می شه 150000 تومن برای یک کیف کاملاً معمولی در حالی که همین دو ماه پیش که ایران بودم و قیمت می گرفتم می دیدم با نصف این مقدار در ایران کیف هایی به مراتب قشنگ تر می شه پیدا کرد قضیه برای لباس و کفش هم همینه البته اینجا فروشگاه های ارزون قیمتی مثل Primark هم هست که قیمت هاش خیلی پایینه و توی یکسری تالارهای گفتگو دیدم که بعضی ها با چه آب و تابی از لباس های این فروشگاه و قیمت هاش می گن در حالی که هیچ ارزونی ای بی حکمت نیست ما هم اوایل که اومده بودیم گولش رو خوردیم و یک شلوار جین برای همسر ازش خریدیم به قیمت 10 پوند! خوشحال هم بودیم اما هنوز به یک ماه نکشید که شلوار پاره شد! یعنی حتی به یک بار شستن هم نکشید خوبیش اینه که اینجا هر چیزی رو که می خرید تا یک مدتی می تونید ببرید با ارائه رسید خرید بهشون پس بدید ما هم شلوار رو با رسیدش بردیم و اونا ازمون پس گرفتن دیگه هم به دامشون نیفتادیم البته برای خرید یک خورده ریزه هایی مثل جوراب و حوله و دستکش و ... خوبه اما روی چنین فروشگاه هایی برای خریدهای اصلی حساب نکنید.

  لباس زیر هم زنونه هم مردونه اینجا گرونه و حداقل دو سه برابر ایرانه جنس هاشون هم لزوماً بهتر نیست پس اینا رو هم با خودتون بیارید که نه جایی توی چمدون می گیره نه وزن خاصی داره عوضش کلی به نفعتون می شه. 

  لباس گرم و پالتو و کاپشن رو هم از همون ایران بخرید که اینجا گرون تره کلاً اگر دنبال تنوع رنگ و جنس هستید و قیمت ها هم براتون مهم هستن از همون ایران و مغازه های آشنای خودتون بخرید چون اینجا زیاد تنوعی نمی بینید اگر هم باشه مربوط به برندهای معروفه که قیمت های نجومی دارن همین هفته پیش رفته بودم به فروشگاه بربری که یکی از برندهای معروفه و از دیدن قیمت ها سرم سوت کشید مثلاً یک تی شرت نخی و ساده اش 700 پوند ( معادل 3/5 میلیون ) قیمت داشت! یا مثلاً یک پالتو رو می داد 1600 پوند که می شه 8 میلیون تومن! شما که نمی خواید از چنین جاهایی خرید کنید می خواید؟! البته مسلماً توی فروشگاه های معمولی قیمت های پایین تر هم هست اما همونطور که گفتم تنوع زیادی اینجا نیست برای همین من خودم بیشتر خریدهام رو از ایران کردم جنس لباس ها تقریباً یکیه اما قیمت ایران پایین تره تنوعش هم بیشتره فقط بدی ایران اینه که اگه چیزی که خریدید خراب شد پس نمی گیرن اما اینجا اگه خراب بشه تا یک مدتی وقت دارید ببرید با رسیدش بهشون پس بدید اینم البته موضوع کمی نیست.

  راستی اگر حجاب دارید روسری و شال به تعدادی که نیاز دارید بیارید و همینطور دستکش و کلاه گرم مردونه و دستکش و کلاه و شال گردن زنونه در ایران هم ارزون ترن هم متنوع تر.

   

  خوب از بحث لباس که بگذریم می رسیم به وسایل خونه، بعضی ها وسایل خونه شون رو بار می زنن و میارن! من از قیمت پست اطلاع ندارم ولی مسلماً با توجه به وزن خیلی زیاد وسایل، پول پست خیلی زیاد می شه چه کاریه خوب؟ چرا آدم از همینجا نخره؟ اتفاقاً اینجا قیمت وسایل خونه مخصوصاً وسایل برقی به نسبت سطح درآمد مردم بالا نیست فقط یک تجربه ای که دارم اینه که من دو بار از اینجا پلوپز خریدم اما ته دیگش خوب نمی شه!! شاید خنده دار باشه اما چون یکی دو جای دیگه هم دیدم این رو گفته بودن منم می گم اگر پلوپز خوبی در ایران دارید اون رو بیارید که حالش رو ببرید! اصلاً بذارید یکسری چیزهای کوچیک و ضروری رو که باید بیارید لیست کنم:

  1_ قاشق و چنگال و چاقو و دو سه تا دونه بشقاب سبک برای روزهای اولتون بیارید چون به محض اینکه برسید خونه باید غذا بخورید و وقت نیست که همون روز با خستگی برید فروشگاه برای خرید این خورده ریزها.

  2_ چای صاف کن توری به شکلی که در ایران هست اینجا ندیدم در عوض اینجا فلزی و گرده اگه مدل توریش رو دوست دارید از ایران بیارید.

  3_ اون ظرف های آبکش مانند و کوچیک داخل سینک ظرفشویی که خرده غذاها توش جمع می شه اینجا اصلاً نیست.

  4_ جاصابونی هم فراموش نشه که اینجا تنوع نداره و ارزون هم نیست.

  5_ قوری هم اینجا متأسفانه تنوع نداره و گرون هم هست ارزون ترین قوری که دیدم یک چیز سفید بی ریخت و بدون هیچ طرحی بود که 6 پوند قیمتش بود اما در ایران خیلی طرح های زیبا رو می شه با قیمت های کمتر پیدا کرد من خودم اینجا تا مدت ها دنبال یک قوری خوشگل می گشتم آخرش هم پیدا نکردم و یه دونه ساده رو از فروشگاه House of Fraser با یک آفر نصف قیمت خریدم 8 پوند و خیلی هم برام عجیب بود که الان این چی داره که قیمت اصلیش باید باشه 16 پوند؟! کلاً اینجا ظروف چینی یک مقدار گرون هستن اما وسایل برقی نه.

  6_ گوشتکوب هم بیارید! اینجا هم هست ولی زیاد نیست و باید بگردید.

  7_ نمکدون سبک و دم دستی

  8_ اگر دوست دارید سفره داشته باشید از ایران بیارید اینطور چیزها مال ما ایرانی هاست و اینجا به سختی پیدا می شه.

  9_ دم کنی و پیش بند و دستکش مخصوص فر اینجا به نسبت ایران خیلی گرون هستن.

  10_ بالش و لحاف های اینجا افتضاحن بالش ها که اغلب خیلی نازکن و انگار هیچی زیر سرت نیست لحاف هاشون هم با اینکه خوب گرم هستن اما بعد از مدتی پنبه داخلش تیکه تیکه می شه و باید دوباره بخری پتو مثل پتوی گلبافت ایران اینجا کمه و گرون اما از طرفی هم اینا چیزایی نیستن که بشه گذاشت توی چمدون و آورد هزینه پست هم زیاد می شه فقط گفتم که بدونید اینجا چطوریه البته می شه حداقل یکی دو تا پتوی سفری سبک رو گذاشت توی چمدون و آورد همینطور روکش بالش.

  11_ ساعت کوچیک کنار تخت

  12_ دمپایی برای توی حموم و روی فرش اینجا گرونه

  13_ حوله دستی و حموم و لیف

  14_ چتر خوب و محکم که در برابر بادهای شدید مقاوم باشه.

  15_ مقداری داروی دم دستی مثل داروهای سرماخوردگی و یا داروهایی که در حال حاضر مشغول مصرف اونا هستید اگر می تونید نسخه پزشکتون رو هم بیارید تا اینجا در صورت لزوم به پزشک جدیدتون نشون بدید.

  16_ کیف پول و کمربند و کلاه آفتابی و عینک 

  17_ وسایل جلوگیری از بارداری هم اینجا گرونن! اگر خانمی کیست تخمدان داره و در حال مصرف قرص های ال دی یا اچ دی هست حتماً اینا رو به تعداد زیاد و برای مصرف چند ماهش با خودش بیاره مخصوصاً اگر بدنش به همون نوع دارو عادت کرده و جواب می ده اینجا چنین قرصی وجود نداره و برای این بیماری باید برید دکتر که بعد از اسکن و معاینه و کلی وقت تلف شدن فقط یکی دو بسته از یک نوع قرص دیگه بهتون می دن و بعد از تموم شدنش هر بار باز باید برید دکتر که کلی دردسر داره به نظرم هر کسی همون داروی خودش رو برای یک مدتی با خودش بیاره بهتره تا اینجا معطل این مراحل نشه.

  18_  گذشته از این خورده ریزها چیزهایی مثل کپی از تمام مدارک و چند تا عکس پاسپورتی هم لازمه اینجا برای 4 تا دونه عکس پاسپورتی باید 7 پوند بدید ( دستگاه هایی که خودتون می تونید از خودتون عکس بگیرید 5 پوندی هستن ) اما هیچ کدوم کیفیت جالبی ندارن و به نسبت ایران گرون هستن عکس چیزیه که اینجا اون اوایل خیلی لازمتون می شه.

  درضمن بهتره از تمام مدارکتون و ترجمه هاشون اسکن بگیرید و اونا رو توی یک فایل روی لپ تاپتون ذخیره کنید و بیارید من خودم علاوه بر این ها تمام آلبوم های خانوادگیمون رو اسکن کردم و الان هروقت دلم تنگ می شه همه عکس ها رو با خودم همراه دارم و می بینم.

  19_ بدلی جات هم گرون هستن اگر مثل من عاشق اینطور چیزا هستید با خودتون بیارید البته در سفر اخیرم به ایران متوجه شدم در ایران هم به نسبت گذشته اینطور چیزا خیلی گرون شدن و شاید به صرفه نباشه که آدم چمدونش رو با این چیزا سنگین کنه.

  20_ لوازم آرایشی هم اگر برندهای معروف و اصل رو می خواید بیاید اینجا خرید کنید اما اگر معمولاً از مارک های ارزون و ناشناخته خرید می کنید از همون ایران بخرید که اینا هم اینجا گرون هستن ( نظر من اینه که با سلامتی پوستتون بازی نکنید و کلاً لوازم آرایش اصل رو از اینجا بخرید حتی اگر گرون باشن این خیلی بهتر از اینه که پول به لوازم تقلبی و ارزون بدید و سلامتی تون به خطر بندازید )  ولی یک چیزایی مثل لاک و موچین و قیچی کوچولو و کیف لوازم آرایش و ناخن گیر و ... رو از ایران بخرید که اینطور چیزا ایران ارزون تر هستن.

  21_ خورده ریزهایی مثل کش مو و گل سر و گیره و ... رو حتماً از ایران بخرید که اینجا از قیمت ها تعجب می کنید.

  22_ در مورد آقایون کلاه گرم زمستونی و شال گردن و دستکش و کمربند و کیف پول و همونطور که در بالا گفتم پیرهن مردونه و لباس زیر و جوراب از ایران بیارید، از قیمت های جدید کت و شلوار در ایران اطلاعی ندارم اما اینجا معمولاً یک دست کت و شلوار معمولی رو بالای 200 پوند در نظر بگیرید، زیر 200 پوند هم دیدم که حتی توی نگاه هم خوش دوخت و جنس خوب به نظر نمی اومد ( فراموش نکنید که 200 پوند می شه یک میلیون تومن اونم برای یک دست کت و شلواری که خوشگل هم نیست، ایران ارزون تره مگه نه؟ ).

  23_ لباس شب و کیف و کفش مجلسی برای خانم ها هم در ایران ارزون تره و مدل ها هم متنوع ترن پولتون رو بیخودی اینجا هدر ندید.

  about 8 سال ago