• هیئت علمی کالج DUFF MILLER یا KENSINGTON PARK SCHOOL


 • Bishopstrow College


 • بیشترین تنوع رشته ای در جهان


 • مقایسه تحصیل در انگلستان و تحصیل در کانادا


Cities
 • موقعیت آب و هوایی انگلستان

  2 روز پیش

  بریتانیا به علت موقعیت خاص جغرافیایی دارای آب و هوای ابری توأم با باد و باران فراوان است. تقریبا شش ماه از سال هوا سرد است و درجه حرارت هوا از چند درجه بالا تا چند درجه پایین صفر متغیر است. درجه حرارت در طول تابستان که مدت آن بسیار کوتاه است به حدود 30 درجه و گاه تا چند درجه بالا تر هم می رسد. روزهای تابستان بسیار بلند بوده ، تا حدود ساعت 10 شب هوا روشن است. بر عکس روزهای زمستان بسیار کوتاه بوده به طوری که خورشید در ساعت 8 صبح طلوع و در ساعت 4 بعد از ظهر غروب می کند.


 • جمعیت انگلستان

  2 روز پیش

  جمعیت این کشور در حدود 60  میلیون نفر و مساحت آن 220  هزار کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور از اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی تشکیل شده است. اکثر مردم انگلستان دارای مذهب پروتستان بوده و مسلمانان آن که جمعیت قابل ملاحظه ای (بیش از دو میلیون نفر) را تشکیل می دهند، اکثرا پاکستانی و بنگلادشی بوده در اکثر نقاط بریتانیا پراکنده می باشند.


 • لندن

  about 2 سال ago

  لندن، پایتخت انگلیس است که 2000 سال قبل توسط رومی ها با نام Londinium پایه ریزی شد. این شهر برای قرن های متوالی بزرگ ترین شهر اروپای غربی بود. حتی در سال 1700 میلادی، بیش از 575,000 نفر در این شهر زندگی می کردند. برخی از مکان های دیدنی این شهر عبارت اند از:

  بیگ بن Big ben

  برج ساعت کاخ وست مینستر، که با نام بیگ بن شناخته می شود، یکی از معروف ترین نشانه های لندن است . در زمان ساخت برج در سال 1858 ، ساعت آن بزرگترین ساعت در جهان بود

  تاور بریجTower Bridge  

  تاور بریج لندن، یکی از شناخته شده ترین پل ها در جهان است . با وجود اینکه در زمان ساخت این پل در سال 1894 بسیاری از افراد از آن ابراز تنفر می کردند، ولی این پل به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی لندن شد.   

  برج لندن Tower of London

  برج لندن در پایان قرن یازدهم توسط ویلیام فاتح ساخته شد. در این قلعه کلکسیون معروفی از جواهرات ، از جمله تاج دولت شاهنشاهی، قرار گرفته است.     

  چشم لندن London Eye

  چشم لندن یک چرخ و فلک غول پیکر در مرکز لندن است. از زمان افتتاح آن در سال 2000، "پرواز" 30 دقیقه ای آن، منظره ای عالی و 360 درجه از لندن را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.     

  پارلمان (Houses of Parliament)

  خانه های پارلمان ، مکان دو مجلس پارلمان بریتانیا ، در سال 1870 ساخته شد. این ساختمان بسیار عظیم، بیشتر به خاطر برج ساعت نمادین خود (big ben) شناخته شده است.

   سیرک پیکادیلی (Piccadilly Circus)

  سیرک پیکادیلی، یکی از شلوغ ترین میدان های لندن است . معروفیت اصلی این میدان شلوغ و پر جنب و جوش ، بیشتر به خاطر بیلبورد های تبلیغاتی و مجسمه اروس موجود در آن است.

  کلیسای جامع سنت پل (St. Paul's Cathedral)

  کلیسای جامع با شکوه سنت پل بین سال های 1675 و 1711 توسط کریستوفر رن ساخته و تبدیل به دومین کلیسای بزرگ جهان شد; تنها گنبد کلیسای سنت پیتر در رم از این کلیسا بزرگ تر بود.

  کاخ باکینگهام (Buckingham Palace)

  کاخ باکینگهام، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی لندن بوده و معروف ترین کاخ در لندن است. این قصر هنوز به عنوان محل اقامت رسمی ملکه استفاده می شود.

  میدان ترافالگار (Trafalgar Square)

  بزرگترین میدان در لندن ، همنام نبرد ترافالگار _که در آن ناوگان انگلیس فرانسوی ها را شکست دادند_ نام گرفته است . ستون مرکز این میدان، به افتخار دریاسالار نلسون که این جنگ جراحتی کشنده برداشت بنا شده است.

  گرکِن (Gherkin)

  گرکن ، یک آسمان خراش 41 طبقه ای است که  در سال 2004 در مرکز مالی لندن ساخته شد. این ساختمان چندین جایزه برای طراحی منحصر به فرد خود دریافت کرد.

  پارک هاید (Hyde Park)

  هاید پارک که یکی از معروف ترین پارک ها در جهان است، یک منطقه سبز بزرگ در مرکز لندن می باشد. این پارک که برای اولین بار در سال 1627 برای استفاده عموم باز شد،  دارای مقدار زیادی فضای باز، یک دریاچه بزرگ، و تعداد زیادی بناهای تاریخی است.

  صومعه وست مینستر (Westminster Abbey)

  ساخت و ساز صومعه وست مینستر در سال 1050 آغاز شده و حدود 8 قرن  به طول انجامید. این صومعه مکان دفن پادشاهان ، دانشمندان، و هنرمندان معروف زیادی است.

  مادام توساود/توسو (Madame Tussauds)

  موزه چهره های مومی مادام توساود، از زمان بازگشایی در سال 1835، چهره های مومی زیادی را در خود جای داده است. این موزه در حال حاضر یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر لندن است.

  هارودز Harrods)

  معروف ترین فروشگاه طبقاتی لندن، یک بهشت خرید لوکس است . فضای داخلی زیبا و محصولات بسیار متنوع این فروشگاه، حتی افراد بیزار از خرید را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  باغ کاونت (Covent Garden)

  این میدان قدیمی، در سابق مکان بزرگ ترین فروشگاه میوه و سبزیجات انگلیس بود، ولی در حال حاضر تبدیل به یک مکان خیلی محبوب برای خرید، غذاخوری و تفریح شده است.

  سیتی The City

  سیتی ، مرکز تاریخی لندن ، در حال حاضر تبدیل به مرکز مالی لندن شده است.  در این منطقه، چند آسمان خراش دیدنی، کلیسای جامع سنت پل، و چند ساختمان تاریخی جالب دیگر را می توان یافت.

  موزه بریتانیا (British Museum)

  بزرگترین موزه لندن، یکی از قابل توجه ترین های مجموعه های باستان شناسی در جهان را در خود گنجانده است . گالری پارتنون و کلکسیون قابل توجه آثار مصر برخی از برجسته ترین این نمونه ها هستند.

  تئاتر گلوب (Globe Theatre)

  تئاتر گلوب، بازسازی ساختمان تئاتر اصلی قرن شانزدهمی آن است که برای ارتباط آن با شکسپیر شناخته شده بود و در سال 1613 به آتش کشیده شد.           

  پل ملنیومMillennium Bridge 

  پل هزاره (ملنیوم) در سال 2000 بر فراز رودخانه تیمز ساخته شد. این پل عابر پیاده، کلیسای جامع سنت پل را به گالری مدرن تیت در حاشیه جنوبی لندن متصل می کند.

  باغ های کنزینگتون (Kensington Gardens)

  در این پارک بزرگ در مرکز لندن، کاخ کنزینگتون و یک مجسمه برنزی از پیتر پن  قرار دارد. این پارک که در اصل یک پارک خصوصی بود، در سال 1841 برای استفاده عموم افتتاح شد.

   


 • بریستول

  about 3 سال ago

  تاریخ شهر بریستول

  بریستول اتحادیه‌ای خودمختار و بخشی سنتی در جنوب غربی انگلستان و در ۱۶۹ کیلومتری غرب لندن جای دارد. در سرشمای سال 2016  جمعیتی حدود 449300 نفر دارد. شهر بریستول از لحاظ جمعیتی شهر ششم انگلستان و هشتم بریتانیا  و پرجمعیت ترین شهر در جنوب انگلستان پس از لندن است. از مردم شهر Bristol به Bristolians یاد میشود. این شهر هم مرز با مناطق  North Somerset ،  South Gloucestershireو شهر تاریخی Bath در سمت جنوب شرقی  و شهر  Gloucester در  شمال شرق است.

  شهر بریستول در سال 1155 منشور سلطنتی را دریافت و در سال 1373 تبدیل به یک شهر شد. ما بین قرن 13 الی 18 شهر بریستول در اخذ مالیات جزء چهار شهر London)،  York و (Norwich. در انگلستان بود. شهر بریستول در طول انقلاب صنعتی توانست از شهر های منچستر، لیورپول و بیرمنگام پیشی بگیرد.

  شهر بریستول یک مکان برای شروع سفرهای اولیه اکتشاف به سرزمین های جدید بود. در سال 1497 یک کشتی از بریستول اولین وایکینگ ها را از اروپا به سمت سرزمین  آمریکای شمالی راهی کرد. در سال 1499 ویلیام وستون، یک تاجر از شهر بریستول بود که به منظور اکتشاف به سمت شمال آمریکا رهسپار شد و  از آن زمان به بعد بندر بریستول به بندرگاه مرکزی شهر منتقل گردید.

  اقتصاد مدرن بریستول بر اساس فضای خلاق، الکترونیک و هوافضا ساخته شده و اسکله مرکزی شهر بر اساس میراث فرهنگی توسعه پیدا کرده است. این شهر دارای دو دانشگاه University of the West of England و University of Bristol   و انواع سازمان های هنری، ورزشی و ... از قبیل Royal West of England Academy, Arnolfini , Spike Island , Ashton Gate و ورزشگاه Memorial می باشد.

  شهر بریستول از طریق زمین ، دریا ، هوا با لندن و دیگر شهر ها به وسیله ایستگاه های قطار ، فرودگاه بریستول و ... متصل گردیده است.
  در سال 2009 شهر بریستول به عنوان یکی از 10 شهر توریستی انتخاب گردید. در سال 2014 روزنامه The Sunday Times  هر بریستول را به عنوان بهترین شهر بریتانیا برای زندگی انتخاب کرد  و همچنین در سال 2015 برنده جایزه "پایتخت سبز اروپا" از اتحادیه اروپا شد.

  بریستول، شهری دانشگاهی با جوی جوان‌پسند است و یکی از شهرهایی است که امکان صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، در آن به راحتی فراهم است. از بازدید از موزه‌ها و کلیساهای جامع رایگان گرفته تا هزینه‌های پایین حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی در شهر.

  بریستول یکی از مهم ترین شهرهای بریتانیا در جنوب غرب است و در سطح بین المللی به عنوان یکی از مهم ترین مکان های پژوهشی بریتانیا شناخته شده است. اقتصاد بریستول در طول رکود اقتصادی، نسبتا انعطاف پذیر بوده و به عنوان یک مرکز اقتصادی به سرعت رشد یافته است و در سال های آینده به ثمر می رسد. اهمیت سهم بریستول در رشد آینده اقتصادی بریتانیا را این حقیقت نشان می دهد که این شهر در خارج از لندن، بین سال های 1998 تا 2008 بالاترین سطح از رشد اشتغال را در بخش خصوصی داشته است.

   

  نقشه بریستول

  آب و هوا

  آب و هوای بریستول، مانند سایر نقاط بریتانیا غیر قابل پیش بینی است. بریستول واقع در جنوب غرب کشور و عمدتا توسط Exmoor و تپه های Mendip احاطه شده و در واقع یکی از گرمترین شهرهای بریتانیا است. روزهای تابستانی آن معمولا آفتابی و گرم است، در حالی که زمستان های سرد و مرطوبی دارد. هرچند روزهای تابستانی بریستول می تواند ابری و مرطوب آغاز شود و روزهای زمستانی هم می تواند سرد و خشک باشد.


  جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های شهر بریستول

  این پل، یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری بریستول است. این پل معلق روی یک رود ساخته شده است و البته برای کسانی که از ارتفاع می‌ترسند، جالب‌توجه نخواهد بود. این پل، چشم‌انداز وسیع و زیبایی از رود و پارک‌ها و ساختمان‌های اطرافش در مقابل دیدگان شما به نمایش می‌گذارد.

  استفاده از تورهای Pirate Walks
  این تورهای کوتاه همراه با راهنما، شما را به بندرگاه تاریخی و قدیمی‌ترین محله‌های بریستول می‌برند. در این تورها، شما با تاریخ این شهر در قرن‌های شانزدهم تا هجدهم میلادی آشنا می‌شوید. این تورها ۱۰ پوند هزینه دارند که البته ارزشش را خواهد داشت و درباره‌ی بریستول، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.
   

  این کشتی که در بندرگاه واقع شده، اولین کشتی بخار مسافربری جهان بوده است. بلیط بازدید از این موزه ۱۴ پوند است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

   

  بازدید از خیابان King

  این خیابان، محله‌ای تاریخی و شگفت‌انگیز در شهر بریستول است. در گذشته اینجا مکانی بوده که قایق‌ها بعد از سفرشان از ولز جنوبی در آن لنگر می‌انداختند. اکنون این خیابان، مرکز بخش تئاتری شهر است.
   

  نگارخانه‌ی هنر و موزه‌ی بریستول

  این موزه به دلیل در اختیار داشتن مجموعه‌ی متنوعی از باستان‌شناسی گرفته تا بقایای دایناسورها، ارزش دیدن خواهد داشت. این بزرگ‌ترین موزه‌ی منطقه و البته رایگان است.
   

  گردشگری و هنر در بریستول

  هنر در بریستول طیف گسترده ای شامل موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی، ویدئو و فیلم، عکاسی و ... را در بر می گیرد. آنها نقش مهمی در شهرها ایفا کرده و فرصت های واقعی را برای دور هم جمع مردم، نوآوری ، خلق کردن و شرکت در زندگی اجتماعی دعوت می کند. از ساختمان های معاصر گرفته تا سینما و هنرهای زیبای بین المللی، بریستول میزبان برخی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی بریتانیا است.

  بریستول از تاریخچه و میراث قدیمی برخوردار میباشد که رد پای آن را می توان در بسیاری از موزه ها یافت M Shed یکی از موزه های مهیج و ابتکاری جدید در بریستول با فضایی نمایشگاهی است. خانه تاریخی و موزه آموزشی درQueen Anne  ، منزل ادوار جنر، کاشف واکسن آبله در این شهر استموزه ها و گالری های هنری بریستول برخی از مجموعه های فوق العاده هنری، باستان شناسی، مصر شناسی و تاریخ طبیعی را به نمایش گذاشته اند که در ساختمان با شکوه آن واقع شده است.

   

   

   

   

   


 • لیورپول

  about 3 سال ago

  آلبرت داک
  آلبرت داك یا بارانداز آلبرت، یكی از بزرگترین جذابیت‌های توریستی لیورپول است و از حدود ٣ هكتار آب تشکیل شده كه با ساختمان‌های چدنی و آجری و چندین انبار عظیم احاطه شده‌اند. آلبرت داك در زمان خودش (سال ١٨٤٦) تحول خیلی مهمی محسوب می‌شده چون هم اولین انبار ضدحریق جهان بوده‌، و هم كشتی‌ها می‌توانستند مستقیماً بارشان را در انبار خالی كنند یا از انبار بار بزنند. مجموعه‌ی آلبرت داك در فهرست میراث جهانی یونسكو هم ثبت شده و در انگلستان، یکی از پر بازدیدترین مراكز توریستی خارج از لندن به شمار می‌رود. 
  از جمله دیدنی‌های آلبرت داك می‌توان به موزه‌ی دریایی مِرزیساید، گالری تیت لیورپول و موزه‌های بیتلز و برده‌داری اشاره کرد. تعداد زیادی رستوران‌، كافه و فروشگاه‌های مخصوص سوغاتی و این‌جور چیزها هم آن‌جا وجود دارد. از مركز شهر تا آلبرت داك، پیاده بیشتر از چند دقیقه راه نیست. 
  نشانی اینترنتی: www.albertdock.com

  موزه‌ی بیتلز 
  اگر شما هم جزو طرافداران مشهورترین گروه راک‌اندرول جهان باشید، احتمالاً می‌دانید که این گروه، کار خود را در دهه‌ی ١٩٦٠ در لیورپول شروع کرد. با وجود این که دیگر عملاً گروه بیتلز وجود ندارد و دو نفر از آن چهار نفر دیگر زنده نیستند، آلبوم‌های موسیقی‌اش هنوز هم طرفداران خود را دارد و تماشای استودیویی كه آنها آهنگ‌هایشان را در آن ضبط می‌كردند، اولین گیتار جورج هریسن و یك عالمه یادگاری و خاطره‌ی به جا مانده‌ی دیگر از این گروه محبوب، بسیار هیجان‌انگیز خواهدبود. 
  نشانی اینترنتی:‌ www.beatlesstory.com

  تالار سنت جورج 
  خیلی از انگلیسی‌ها و غیرانگلیسی‌ها عقیده دارند که این بنای عظیم، زیباترین ساختمان لیورپول و بهترین بنای نئوكلاسیك غرب اروپاست. ساختمان تالار سنت‌ جرج در سال ١٨٥٤ به عنوان مجموعه‌ای شامل دادگاه و سالن موسیقی ساخته شد؛ حالا اینكه این دو كاربرد چه ارتباطی به هم دارند، خدا می‌داند. به هر حال، حیف است كه زیبایی نفس‌گیر این بنا را تماشا نکنید. 
  نشانی اینترنتی: www.stgeorgesliverpool.co.uk

  گالری هنر واكر 
  گالری هنر واکر، با داشتن یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنری انگلستان، بهترین گالری شهر لیورپول است. این گالری بخشی از موزه‌ی ملی لیورپول محسوب می‌شود و لقب گالری ملی شمال (طبعاً منظور شمال انگلستان است) را به خود اختصاص داده است. در این گالری مجموعه‌ی ارزشمندی از آثار هنری نگهداری می‌شود كه قدمت برخی از آنها به قرن چهاردهم می‌رسد. بیشتر آثار مربوط به سبك پیش رافائلی، هنر مدرن انگلیسی و مجسمه‌سازی هستند. البته در این گالری نمایشگاه‌های موقتی از آثار معاصر هم برگزار می‌شود.
  نشانی اینترنتی: www.liverpoolmuseums.org.uk/walker

  موزه‌ی جهانی لیورپول 
  با داشتن مجموعه‌هایی از تاریخ طبیعی، علوم و تكنولوژی، یکی از غنی‌ترین موزه‌های انگلستان است و تنها آسمان‌نمای رایگان این کشورهم در آن وجود دارد. این موزه‌ بسیار سرگرم‌كننده است و چهار بخش عمده دارد: انسان، طبیعت، زمین و فضا. 
  نشانی اینترنتی: www.liverpoolmuseums.org.uk/wml

  كلیساهای جامع
  لیورپول دو كلیسای جامع دارد كه در دو سر خیابان هوپ واقع شده‌اند. كلیسای جامع متروپولیتن مسیح که در انتهای شمالی خیابان قرار دارد، در سال ١٩٦٧ ساخته شده و معماری بسیار جالب آن، یك خانه‌ی سرخپوستی عظیم بتنی را در ذهن تداعی می‌کند. تماشای سقف شیشه‌ای رنگی این کلیسا، در روزهای آفتابی لذت زیادی دارد. 
  نشانی اینترنتی:‌ www.liverpoolmetrocathedral.org.uk

  كلیسای جامع لیورپول، دومین کلیسای جامع این شهر است که در انتهای جنوبی خیابان هوپ واقع شده و بزرگترین كلیسای انگلستان و بزرگ‌ترین کلیسای جامع آنجلیکن در دنیا به شمار می‌رود. معماری این كلیسا، یكی از شاهكارهای گیلبرت اسكات، معمار مشهور انگلیسی و مبتکر طرح باجه‌های تلفن قرمز معروف لندن است. 
  نشانی اینترنتی: ‌www.liverpoolcathedral.org.uk

  غذا و باقی قضايا

  در لیورپول رستوران و كافه زیاد پیدا می‌شود؛ به‌خصوص در محله‌ی روپ‌واكس، خیابان‌های هارد‌من و هوپ، خیابان نلسون وسط محله‌ی چینی‌ها و لارك لین.

  اسكاوز (Scouse) یكی از غذاهای مشهور لیورپول است. البته این غذا در اصل به كشورهای اسكاندیناوی بازمی‌گردد و در واقع یادگار دریانوردان نروژی است كه در قرن‌های ١٨ و ١٩ به لیورپول می‌آمده‌اند. اسكاوز یك‌جور خوراك گوشت است، در لیورپول به روش‌های مختلف طبخ می‌شود و تمام‌شان خوشمزه‌اند! اصل غذا، برش‌های گوشت (معمولاً بره یا گوسفند) است با هویج و سیب‌زمینی فراوان كه باعث می‌شود خوراك حسابی لعاب داشته باشد. سایر مواد را آشپز غذا، به سلیقه‌ی خودش اضافه می‌کند.

  چارسوق

  در مناطق خرید لیورپول، همان فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای سایر شهرهای بزرگ انگلستان هم پیدا می‌شوند؛ اما اگر دنبال چیزهای خاص‌تری می‌گردید، ‌یكی از جاهای مناسب برای خرید و گشت و گذار، گرند سنترال است. این مركز خرید، حدود ٤٠ مغازه دارد كه در آنها از لباس‌های عجیب و غریب گرفته تا اسباب و اثاثیه‌ی دست دوم می‌فروشند. فروشگاه‌های خیابان بولد هم برای این منظور مناسب‌اند. 

  لیورپول وان در خیابان پارادایز بزرگ‌تر از آن است كه به‌اش بگوییم مركز خرید و عبارتی مثل ناحیه‌ی خرید مناسب‌تر به نظر می‌رسد! فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بوتیك‌های شیك، رستوران و پارك و وسایل تفریح و سرگرمی از همه رقم در لیورپول وان وجود دارند. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در این وب‌سایت پیدا كنید: www.liverpool-one.com/website

  اگر از محصولات دست‌ساز با طراحی‌های خاص و منحصر به فرد خوشتان می‌آید، پیشنهاد می‌كنیم سری به مركزخرید بلوكوت بزنید. حتماً چیزهای جالبی پیدا خواهید كرد. برای اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه كنید: www.thebluecoat.org.uk

  رفت و آمد

  اجاره‌كردن ماشین در لیورپول نه تنها كاربرد آن‌چنانی ندارد، بلكه چندان هم به صرفه نیست؛ مخصوصاً این كه جای پارك به سختی پیدا می‌شود و هزینه‌ی پاركینگ هم خیلی بالاست. اما به هر حال اگر هم ماشین كرایه كردید، حواستان باشد كه اشیاء باارزشی داخل ماشین نگذارید كه احتمال دزدی زیاد است.

  مركز شهر لیورپول آن‌قدر وسیع نیست كه نتوانید پیاده آن را بگردید؛ اما اگر اهل پیاده‌روی نیستید، تاكسی‌ و اتوبوس فراوان است. در مركز شهر، اتوبوس‌ها مرتباً از ایستگاه وان (Liverpool ONE Bus Station ) و میدان كویین به سمت سایر نقاط شهر حركت می‌كنند. در هر دوی این ایستگاه‌ها افرادی مستقر هستند كه بتوانید از آنها راهنمایی بگیرید كه كدام اتوبوس را سوار شوید. از همان‌جا هم می‌توانید بلیت‌های سیو‌اوی، سولو و تریو را خریداری كنید. با بلیت سیو‌اوی، می‌توانید در یك روز به طور نامحدود از اتوبوس و قطار استفاده كنید، بلیت‌های سولو فقط مخصوص اتوبوس هستند و بلیت‌های تریو برای اتوبوس، قطار و قایق قابل استفاده‌اند.

  جشنواره‌‌ها و رويدادها

  بسیاری از جشنواره‌ها و فستیوال‌های مهم لیورپول در فصل تابستان برگزار می‌شوند و اگر بتوانید برای یک سفر تابستانی به این شهر برنامه‌ریزی کنید، برنامه‌های هیجان‌انگیزی در انتظار شماست.

  جشنواره‌ی اینتری
  یك مسابقه‌ی اسب‌دوانی سه روزه است كه شهرت جهانی دارد و هر سال، در اولین شنبه‌ی ماه آوریل افتتاح می‌شود.
  نشانی اینترنتی: www.aintree.co.uk

  جشنواره‌ی نمایش‌های كمدی لیورپول 
  در طول دو هفته، نمایش‌های شاد و كمدی، اعم از داخلی و خارجی، در گوشه و كنار شهر اجرا می‌شود. زمان این جشنواره معمولاً اواسط ماه ژوئیه است.
  نشانی اینترنتی: ‌http://liverpoolcomedyfestival.com

  جشنواره‌ی خیابانی بین‌المللی مِرزیساید
  در اواسط ژوئیه، جشنواره‌ی بی‌نظیر فرهنگ‌های اقصی نقاط جهان، در خیابان‌های لیورپول برپا می‌شود. در طول سه‌هفته‌ی جشنواره، موسیقیدان‌ها و هنرمندان دیگر، از چهار گوشه‌ی دنیا به اجرای برنامه‌هایشان می‌پردازند. 
  نشانی اینترنتی: www.brouhaha.uk.com

  جشنواره‌ی موسیقی الكتیكا 
  یك جشنواره‌ی یك روزه با انواع سبک‌های موسیقی؛ از فولكلور گرفته تا سبك‌های آلترناتیو. این جشنواره در اواسط ماه آگوست برپا می‌شود.
  نشانی اینترنتی: www.visitsthelen.com

  جشنواره‌ی موسیقی خیابانی متیو 
  این جشنواره‌ی موسیقی پرطرفدار، بزرگترین مراسم بزرگداشت بیتل‌ها در سراسر جهان است و هر سال در هفته‌ی آخر ماه آگوست در لیورپول برگزار می‌شود. 
  نشانی اینترنتی: www.mathewstreetfestival.org

  برای مسافر ايرانی

  رستوران‌های ایرانی

  مسجدها

  برنامه کودک

  بیشتر موزه‌های آلبرت داك، به‌خصوص موزه‌ی دریایی مِرزیساید برای بچه‌ها جذاب‌اند. در آلبرت داک چند تا قایق هم هست كه بچه‌ها می‌توانند سوار بشوند. برنامه‌ی دیگری که در این بارانداز بچه‌ها و بزرگسالان را به یک اندازه سرگرم می‌کند، تور زیردریایی مربوط به دوران جنگ جهانی دوم است که تا اعماق آب‌های بارانداز پایین می‌رود. 
  نشانی اینترنتی: www.theyellowduckmarine.co.uk

  بر و بچه‌های طرفدار فوتبال، مخصوصاً آنهایی كه از تیم لیورپول خوش‌شان می‌آید، حتماً از پا گذاشتن روی زمین چمن ورزشگاه، لذت می‌برند.
  نشانی اینترنتی: www.liverpoolfc.tv

   

  در دو روز
  اول از همه به آلبرت داك بروید و موزه‌های تیت، موزه‌ی دریایی مِرزیساید و مهم‌تر از همه موزه‌ی بین‌المللی برده‌داری را ببینید. احتمال دارد با دیدن موزه‌ی برده‌داری کمی ناراحت شوید، پس برای تغییر حال و هوا هم كه شده، به سراغ گروه افسانه‌ای بیتل‌ها بروید و از موزه‌ی بیتلز بازدید کنید. بعد از آن، نوبت به خرید در خیابان متیو و لیورپول وان می‌رسد. از گشتن در صدها مغازه‌ی لیورپول وان که خسته شدید، وقت شام در یك رستوران عالی‌ مثل London Carriage Works است. پیشنهاد می‌كنیم روز دوم را بگذارید برای دیدن كلیساهای جامع، موزه‌ی جهانی لیورپول و گالری هنر واكر.

  در چهار روز
  روز سوم را می‌توانید بگذارید برای تور زیردریایی در آلبرت داک؛ بعد اگر دوست داشتید، می‌توانید به تماشای خانه‌های كودكی جان لنون و پل مك‌كارتنی بروید و از ورزشگاه تیم فوتبال لیورپول هم بازدید کنید. اگر فرصت كردید، سری هم به Aintree racecourse بزنید كه محل برگزاری مسابقات پرطرفدار اسب‌سواری است.


 • لندن

  about 3 سال ago

  شهر لندن، مخلوطی از یک شهر جهان سومی و یک شهر کاملا پیشرفته است. مساحت شهر نزدیک به یک‌هزار و 500 کیلومتر مربع است و جمعیت آن به 7 میلیون نفر می رسد.مردم شهر لندن همانند سایر هموطنانشان به زبان انگلیسی صحبت می کنند، با این حال احتمال دارد مردم  شهرهای دیگر  انگلستان برای ارتباط با اهالی این شهر به مشکل بربخورند.اصولا در انگلستان و در نواحی مختلف آن، لهجه‌ها کاملا با یکدیگر متفاوت است و مردم هر منطقه با لهجه‌ای که مخصوص خودشان است، صحبت می کنند.

  تاریخ شهر

  لندن شهری باستانی به شمار می‌رود. در تاریخ با این که نشانه‌هایی از اقامت انسان‌ها در این منطقه پیش از رومی‌ها دیده می‌شود، اما اولین بار که نام این شهر در منابع تاریخی دیده می‌شود مربوط به دوران پس از فتح بریتانیا توسط روم می‌شود.

  این شهر توسط رومی‌ها با نام لاندینیوم بنا شد و 17 سال با این نام زنده بود. در سال 61 پس از میلاد این شهر در حمله قبایل بومی با خاک یکسان شد.

  دسن

  more

    موزه‌ تیت مدرن - لندن / موزه علوم لندن / مترو لندن / فرودگاه هیثرو لندن / تاور بریج / هتل جاسوسان / کتابخانه بریتانیا / بنای استون هنج / برج شارد /

  more  المپیک 2012 لندن / مرکز ورزش‌های آبی دهکده المپیک لندن / پارک المپیک لندن / پارالمپیک لندن / ورزشگاه المپیک لندن، مرکز ورزش‌های آبی، مرکز هاکی،سالن بسکتبال، سالن هندبال، سالن سرپوشیده ولوپارک، ورزشگاه او 2 و سالن واترپولو.

  دسن

  در سده دوم پس از میلاد لندن رومی حدود 60 هزار نفر جمعیت داشت. اما با افول قدرت امپراتوری روم این شهر کم‌کم از سوی ساکنانش ترک شد و در قرن 5 پس از میلاد بسیاری از ساکنانش آن را ترک گفته بودند.

  در سده ششم میلادی، آنگلوساکسون‌ها شهر دیگری درکنار لاندینیوم ساختند و آن‌را لاندنویک نام‌ نهادند. این شهر هم در سال  851 توسط وایکینگ‌ها با خاک یکسان شد.

  بیست سال بعد از آن آلفرد کبیر شاه جدید انگلیس صلح برقرار کرد و این شهر را دوباره به درون دیوارهای دفاعی لندن رومی منتقل کرد. این شهر پس از آن ایلدویچ نام گرفت که به معنای شهر قدیمی بود.

  این شهر تا قرن ده دوباره به دست وایکینگ‌ها افتاد و دوباره انگلیسی‌ها آن را پس گرفتند. در قرن ده لندن شهر مهمی در انگلیس محسوب می‌شد اما با این حال مرکز حکومت در وینچستر قرار داشت.

  در قرون وسطی و با پادشاه شدن ویلیام فاتح شهروندان لندن دارای امتیازات ویژه‌ای شدند. در سال 1097 ویلیام دوم قصر جدیدی در کنار شهر لندن ساخت که وستمینستر نام گرفت و مقر حکومت را در آن قرار داد که هنوز هم مقر پادشاهی انگلیس است.

  در قرن دوازدهم وستمینستر و لندن به واسطه بزرگ شدن به هم رسیدند و بالاخره وینچستر را کنار زدند و به عنوان پایتخت انگلیس شناخته شدند. تا قرن چهاردهم روز به روز بر تعداد ساکنان این شهر افزوده می‌شد.

  لندن در قرن سیزدهم 100 هزار نفر جمعیت داشت. در قرن چهاردهم اما بیماری سیاه یا همان طاعون یک سوم جمعیت این شهر را نابود کرد. پس از آن تا قرن هفدهم دوباره جمعیت شهر بیشتر شد.

  در قرن هفدهم دوباره بیماری طاعون به لندن زد؛ این بار برای آخرین. پس از آن لندن دیگر هرگز دچار بیماری‌های سراسری و مهیبی که جمعیتش را نابود کند نشد.

  لندن در قرن هجدم بزرگ‌تر شد و د رقرن نوزدهم به بزرگ‌ترین شهر دنیا تبدیل شد. یکی از علل گسترش سریع شهر احداث خطور راه‌آهن در این شهر بود که حومه شهر را به مرکز وصل کرد و دسترسی شهر برای مردم حاشیه‌نشین را آسان کرد.

  بزرگ‌شدن شهر و شلوغی خیابان‌ها مسئولان شهر را به فکر احداث اولین مترو جهان انداخت. زیرساخت‌ها در لندن بین سال‌های 1855 تا 1889 به سرعت گسترش یافتند و در همین سال‌ها لندن در تقسیمات کشوری از  شهر به یک پله بالاتر ارتقا پیدا کرد.

  این شهر در سال‌های جنگ‌ جهانی دوم بر اثر بمباران‌های آلمان نازی صدمات بسیار زیادی محتمل شد و 30 هزار نفر از شهروندانش جان خود را از دست دادند. در دهه‌های 1950، 60 و 70 مناطقی از شهر که بر اثر بمباران نابود شده‌ بودند به سرعت بازسازی شدند که همین سرعت در بازسازی، هویتی ناهمگون از نظر معماری به لندن داده است.

  در سال 1965 مناطق بیرونی لندن هم به آن اضافه شدند و لندن بزرگ در همین سال شکل گرفت.  در سا‌ل‌های پس از جنگ جهانی دوم موجی از مهاجرت به لندن به راه افتاد و افراد خارجی بسیار زیادی از کشورهای مختلفت به ویژه کشورهای عضو جامعه مشترک‌المنافع به این شهر آمدند.

  از دیگر اتفاقات لندن پس از جنگ جهانی دوم و دهه‌های پایانی قرن بیستم می‌توان به تروریسم در این شهر اشاره کرد.

  تهدیدهای مستمر این شهر از سوی گروه‌های جدایی‌طلب ایرلندی تا سال 1997 و آتش‌بس میان گروه‌های درگیر ادامه داشت. پس از آن مهمترین اتفاقی که در این شهر افتاده است بمب‌گذاری انتحاری 7 جولای 2005 در مترو لندن است.

  جغرافیا و آب‌ هوای شهر

  تنها شاخصه جعرافیایی لندن رودخانه تیمز است. این رودخانه از جنوب غرب لندن وارد شهر می‌شود و به سمت شرق می‌رود. دره تیمز هم یکی دیگر از شاخصه‌های جغرافیایی شهر است که در آن چند تپه مانند تپه‌های پارلمان و ادینگتون وجود دارند.

  آب و هوای لندن نسبت به دیگر شهرهای انگلستان معتدل تر بوده، هوای این شهر تقریبا همیشه شرجی و مرطوب است.

  زمستان ها چندان سرد نیست و تابستان ها هم آب و هوای ملایمی در انتظار شهر خواهد بود، اما آب و هوای لندن اصولا دمدمی مزاج است و حتی در اوج تابستان هم باید انتظار باران را داشت.

  دمای هوای شهر در تابستان نهایتا به 30 درجه سانتیگراد و در سردترین روزهای زمستان به شش درجه بالای صفر می رسد، اما در زمستان، رطوبت هوا باعث می شود که بیشتر احساس سرما کنید.

  لندن در تمام طول سال مملو از گردشگران است و فقط در زمستان ها کمی از تعداد بازدیدکنندگانش کم می شود. بهترین زمان برای سفر به لندن از نظر آب و هوا، اواسط تابستان است. مثل اکثر شهرهای بزرگ، قیمت‌هتل ها در این فصل بیش از دیگر فصل‌های سال است.

  حمل و نقل شهر

  لندن از جمله پررفت و آمدترین شهرهای دنیاست و چه برای رفتن به آن و چه برای خارج شدن از آن، راه های بی شماری پیش روی مسافران است. لندن چند فرودگاه مهم هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها هیثرو است. علاوه بر این می‌توان  از طریق آب‌های آزاد هم به این شهر رسید.

  با این حال اتوبوس از بقیه گزینه‌ها مناسب‌تر است. خیابان های شلوغ و آلوده لندن، رانندگی یا حتی دوچرخه سواری را در این شهر سخت و طاقت فرسا کرده است و بنابراین بهترین کار، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شهر مثل اتوبوس‌های قرمز دوطبقه یا تاکسی‌های سیاه و راحت آن است.

  قایق‌های مسافربری زیادی هم در رودخانه و کانال‌های شهر رفت و آمد می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از آثار دیدنی لندن در نزدیکی یکدیگر قرار دارند، پیاده روی می تواند گزینه مناسبی برای جابه جایی بین آنها باشد. مترو  لندن با 12 مسیر مجزا، بهترین و سریع‌ترین راه برای جابه جایی در شهر است.

   

  جمعیت‌شناسی شهر

  خود شهر لندن طبق سرشماری‌‌های سلا 2006 میلادی 7 ملیون و 512 هزار و 400 نفر جمعیت دارد. میزان تراکم جمعیتی این شهر 12 هزار و 331 نفر در هر مایل مربع (4.762 کیلومتر مربع) است. در سرشماری سال 2006 همچنین جمعیت کلانشهر لندن یعنی شهر به همراه حومه‌اش بین 12 تا 14 ملیون نفر تخمین زده شده است.

  ترکیب نژادی این شهر هم بسیار گسترده است. 69.6 درصد شهر را سفیدپوستان از نژادهای مختلف تشکیل می‌دهند، 3.4 درصد شهروندان دو رگه هستند، 12.9 درصد متعلق به نژادهای جنوب آسیا هستند و 10.8 لندنی‌ها سیاهپوست هستند.

  جاذبه‌های گردشگری شهر

  لندن جاذبه‌های زیادی برای دیدن دارد. برخی از مهم‌ترین این جاذبه‌ها این‌ها هستند:

  موزه ملی: این موزه در سال 1824 میلادی ساخته شده و بیش از 2 هزار و 100 اثر نقاشی را در خود جای داده است. این موزه از نظر ارزش آثاری که در اختیار دارد، جزو کم نظیرترین موزه های دنیا به شمار می آید.

  موزه هنرهای معاصر وایت کیپل: این موزه جزو جذاب‌ترین موزه‌های لندن است و در واقع نمایشگاه بزرگی از آثار عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی و قسمت‌های نمایش فیلم‌های کوتاه است. در این موزه همچنین برنامه های آموزشی مختلفی نیز برگزار می‌شود.

  بیگ بن: بدون شک ساعت بیگ بن لندن، معروف ترین ساعت دنیاست. کار ساخت این ساعت در سال 1852 میلادی آغاز شد و تا سال 1859 به طول انجامید. ناقوس اصلی این ساعت، 5/13 تن وزن دارد.

  علت نامگذاری این ساعت به این نام، به سربنجامین هال، مامور عالیرتبه دولت انگلستان که مامور ساخت این ساعت بود برمی‌گردد. پخش صدای ناقوس ساعت بیگ بن (از شبکه بی.بی.سی) در طول جنگ جهانی دوم، اهمیت زیادی داشت. شنیدن صدای بیگ بن به این معنی بود که انگلستان هنوز شکست نخورده است و این مسئله به شنوندگان، احساس آرامش و امید به پیروزی می داد.